Budowanie strony www - na własną rękę czy z pomocą specjalistów?

Jeśli chcesz zlecić wykonanie nowoczesnej strony internetowej, mamy dla Ciebie kilka porad.

Budowanie strony www - na własną rękę czy z pomocą specjalistów?

Postęp cywilizacyjny jaki osiąga ludzkość możliwy jest z jednej strony dzięki specjalizacji – ludzie szkolą się w swojej dziedzinie, nabierają doświadczenia i oferują swoją pracę innym, z drugiej zaś dlatego, że są jednostki, które chcą szerzej uczestniczyć w różnych dziedzinach życia i jak to się teraz mówi „ogarniają” wiele tematów samodzielnie napędzając rozwój własny i świata. Podobnie jest ze stronami www. Można je zlecić specjalistom lub poświęcić długie godziny na własne zmagania. Pytanie więc na ile cenny jest dla nas wolny czas spędzony nad nauką projektowania i kodowania i czy jego koszt będzie niższy niż koszt zakupu usługi.

Plusy i minusy samodzielnego tworzenia strony www

Samodzielne tworzenie stron www zwykle opiera się na gotowych rozwiązaniach, otwartych platformach takich jak Wordpress, Joomla, Drupal. Rozwiązania takie mają w sieci wiele instrukcji, tutoriali, forów. Bez ich obecności trudno byłoby w krótką chwilę rozpoznać jakie są aktualne trendy graficzne, jaki kod jest optymalny, przyjazny wyszukiwarkom. Samodzielna realizacja strony internetowej to na pewno oszczędność pieniędzy (przynajmniej pozorna), duża satysfakcja ale wymaga to sporej cierpliwości i rozpoznania wielu tematów jednocześnie: domena, serwer, grafika, kod, style, skrypty. Bez właściwego doświadczenia łatwo napotkać problem trudny do przeskoczenia. Często odbieramy telefony czy maile z prośbą o pomoc bo domorosły webmaster uruchomił witrynę i nie działa: to, to i to.

Plusy i minusy tworzenia strony www przez firmę

Choć trudno być tu obiektywnym po 19 latach działalności to jedyny minus powierzenia wyspecjalizowanej firmie realizacji strony internetowej to chyba koszty. Jest to jednak kwestia bardzo względna ponieważ uzyskanie własnymi umiejętnościami efektu jaki zapewni profesjonalista jest bardzo czasochłonne, często frustrujące i niesie ryzyko popełnienia elementarnych błędów wynikających z braku doświadczenia. Ogromnym natomiast plusem współpracy z fachowym wykonawcą jest bezpieczeństwo, uzyskanie sprawdzonych, zgodnych z aktualna modą rozwiązań, szeroki zakres pomocy, serwis. Wracając do wspomnianej na początku specjalizacji – warto skupić się na własnej branży, a realizację witryny czy sklepu internetowego zostawić specjalistom.

[ POWRÓT ]


AKTUALNOŚCI
raport z działalności firmy
lauraconti.pl

Wieloletnia współpraca z firmą Coloris - producentem kosmetyków zaowocowała kolejną stroną dla jednej z marek. Laura Conti powstała w 2003 roku jako innowacyjna marka kosmetyków inspirowana włoską sztuką, kulturą celebracji piękna i jedzenia.

robertmalecki.pl

Na zlecenie Roberta Małeckiego (autora poczytnych polskich kryminałów, których akcja dzieje się w Touniu i okolicach) wykonaliśmy stronę internetową prezentująca jego twórczość.

raan-lighting.pl

raan-lighting, czyli nowa strona www dla dystrybutora promienników UV i promienników IR do zastosowań komunalnych, przemysłowych i medycznych. Serwis responsywny oparty na systemie samodzielnego zarządzania treścią.

dariuszwisniewski.eu

Dyrygent Dariusz Wiśniewski zlecił nam rewitalizację wyglądu i odświeżenie treści swojej strony www. Strona została wdrożona na autorskim cms'ie oraz jest w pełni responsywna.

oplast-recykling.pl

Serwis www producenta regranulatów polipropylenu (PP), przeznaczonych do wytłaczania i wtrysku. Firma zajmuje się również skupem odpadów tworzyw sztucznych: PP, PE i PS.

salon-laura.pl

Strona internetowa Salonu Ślubnego Laura (działającego w 4 miastach kujawsko-pomorskiego) doczekała się nowego, nowoczesnego wyglądu. W backendzie strony zastosowano cms, który pozwala zarządzać treściami i galerią sukien. Strona responsywna, czyli przystosowana do odbioru na urządzeniach mobilnych.

 
 
 
 
 
 

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam sięKorzystanie ze strony internetowej www.itpstudio.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.