Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym?

Jeśli chcesz zlecić wykonanie sklepu internetowego, mamy dla Ciebie kilka porad.

Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym?

Prowadząc e-handel liczymy na zyski. Jakie czynności wykonać? O czym pamiętać by zwiększać sprzedaż w sklepie internetowym nie mnożąc przy tym kosztów.

Dobry projekt strony internetowej

Mówi się: „ludzie kupują oczami”. Jest w tym masa prawdy – lubimy to co ładne, estetyczne, przyciągające wzrok. Szata graficzna sklepu internetowego powinna dawać poczucie solidności i bezpieczeństwa. W końcu kupujący nie zna sprzedającego i by mu zaufać musi czuć, że jest w dobrych rękach. Projekt witryny sprzedażowej musi eksponować produkty i elementy służące do złożenia zamówienia. Nie należy też przesadzać ze zbyt dużą ilością banerów z promocjami ponieważ może to zmęczyć i zniechęcić odwiedzającego.

Zoptymalizowane opisy produktów

By zarabiać więcej musimy pokazać się światu. Tu z pomocą przychodzi Google ale bez pożywki w postaci odpowiednich treści witryny nawet najbardziej zaawansowana wyszukiwarka będzie ślepa na nasz sklep. Produkty muszą być szczegółowo opisane z dużym naciskiem na prezentowanie korzyści jakie niosą. Wyczerpujące i zoptymalizowane pod kątem wyszukiwania teksty na pewno zaowocują wizytami i transakcjami.

Prosty proces składania zamówień

Tu znów przytoczyć warto zasadę: „nie każ mi myśleć”, którą zawsze kierować powinni się twórcy z branży www. Sklep internetowy to zwykle złożona platforma z wieloma opcjami. Łatwe poruszanie się po niej i czytelny sposób dokonywania zakupu to priorytet. Jeśli zrazimy klienta brakiem przejrzystości i logiki to zwyczajnie uda się do konkurencji.

Rabaty dla stałych klientów

Jeśli prowadzimy handel, w którym mamy stałych klientów możemy nagradzać ich lojalność na wiele sposobów. Wspierajmy ich podczas obsługi serwisowej czy zwykłych porad by czuli się ważni i szanowani. Proponujmy im promocje, dodatkowe usługi. Zadbajmy również o rabaty – specjalne upusty dla wiernych nabywców.

[ POWRÓT ]


AKTUALNOŚCI
raport z działalności firmy
lauraconti.pl

Wieloletnia współpraca z firmą Coloris - producentem kosmetyków zaowocowała kolejną stroną dla jednej z marek. Laura Conti powstała w 2003 roku jako innowacyjna marka kosmetyków inspirowana włoską sztuką, kulturą celebracji piękna i jedzenia.

robertmalecki.pl

Na zlecenie Roberta Małeckiego (autora poczytnych polskich kryminałów, których akcja dzieje się w Touniu i okolicach) wykonaliśmy stronę internetową prezentująca jego twórczość.

raan-lighting.pl

raan-lighting, czyli nowa strona www dla dystrybutora promienników UV i promienników IR do zastosowań komunalnych, przemysłowych i medycznych. Serwis responsywny oparty na systemie samodzielnego zarządzania treścią.

dariuszwisniewski.eu

Dyrygent Dariusz Wiśniewski zlecił nam rewitalizację wyglądu i odświeżenie treści swojej strony www. Strona została wdrożona na autorskim cms'ie oraz jest w pełni responsywna.

oplast-recykling.pl

Serwis www producenta regranulatów polipropylenu (PP), przeznaczonych do wytłaczania i wtrysku. Firma zajmuje się również skupem odpadów tworzyw sztucznych: PP, PE i PS.

salon-laura.pl

Strona internetowa Salonu Ślubnego Laura (działającego w 4 miastach kujawsko-pomorskiego) doczekała się nowego, nowoczesnego wyglądu. W backendzie strony zastosowano cms, który pozwala zarządzać treściami i galerią sukien. Strona responsywna, czyli przystosowana do odbioru na urządzeniach mobilnych.

 
 
 
 
 
 

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam sięKorzystanie ze strony internetowej www.itpstudio.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.